Kartkówka z województw i ich stolic

Pobierz

Warto pamiętać, że województwa nie są dane na zawsze i kiedyś może być ich więcej.Województwa i stolice, wraz z mapą Polski, na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.. Rozwiąż test.. Użytkownicy zgłosili 16 poprawek w tym zestawie, które oczekują na przejrzenie przez Aleni.. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Plik kartkowka z wojewodztw i ich stolic.zip na koncie użytkownika julierussia7 • Data dodania: 18 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podaj stolicę państwa.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Plik jak skakac w minecraft na psp.zip na koncie użytkownika julierussia7 • Data dodania: 18 mar 2016Lp.. Ma najmniejszą lesistość w kraju.. Opis testu.. małopolskie: 15 182,79: : Województwo małopolskie - jedno z 16 województw .Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.nika31 napisał(a): 2019-03-06 Są błedy bo są 2 razy kujawsko-pomorskie z czego jedno jest dobrze a w drugim podobno stolicą tego województwa jest Szczecin.Powiat jest najmłodszą w Polsce wspólnotą samorządową.Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski..

Test wiedzy o województwach i ich stolicach.

Państwo Stolica 1.. Powinno być ich też 16, ale jest więcej.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. Brawo, jesteś mistrzem!W Polsce mamy 16 województw.. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. Ich stolice to największe miasta w województwie.. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. Question 1Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. Opis testu.. Sprawdź na naukowcu!Województwa i stolice Województwa Polski i ich stolice, wraz z mapą polski na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa.Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Ten test zawiera pytania na temat wszystkich stolic państw europejskich.. Odrzuciłem, ponieważ (za Wikipedią) leży częściowo w Europie, a częściowo w Azji (choć trzeba przyznać, że "bardziej" w Azji, bo aż 88% procent jego terytorium znajduje się na tym kontynencie).TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii..

Test z Geografii Województwa i ich stolice - test.

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Kartkówka z państw i stolic europejskich [IMG] @ m4kb0l img.wklej.org # rozrywka # humor # szkola # kartkowka # panstwa Oto co mój znajomy napisał na kartkówce z państw europejskich oraz ich stolic.Wszystkie klasy VII a - 19.01 VII b - 19.01 VII c - 18.01 VII d - 19.01 Obowiazuje znajomosc wojewodztw i ich stolic oraz rozmieszczenie na mapie Polski.Klasa 8 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkola podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , dlanauczyciela.plPokaż mapę; Obecny podział administracyjny Polski obowiązuje od 1 stycznia 1999 roku.Od tego czasu Polska ma trójstopniowy podział administracyjny, gdzie 16 województw to jednostki I stopnia (powiaty wraz z miastami na prawach powiatu stanowią jednostki II stopnia, natomiast gminy III stopnia).. Inne tryby testu.. Rozwiąż test.. Bośnia i Herceg.. Ten test może zawierać błędy!. 16 fiszek lenka1stolice województw polski 2014-03-05 16:34:37 Jak dobrze znasz województwa i ich stolice 2012-10-12 21:53:50 Polska - województwa i ich stolice 2012-10-18 17:50:21Województwo łódzkie - jedno z 16 województw Polski, położone w centralnej części kraju.. Opis testu: .. Zamień pytania z odpowiedziami Pomiń pytania z błędami (16) Lista pytań Stolice WojewództwThis quiz is incomplete!.

W dwóch województwach "stolice" są dwie.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Dane użyte w tym zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 66 miast na prawach powiatu - gminy o statusie miasta .Inne testy z kategorii.. Przetestuj swoją wiedzę.Twój wynik: 15/16 Gratulacje!. jednostki I stopnia - 16 województw; jednostki II stopnia - 380 powiatów, w tym: .. Znasz wszystkie stolice polskich Województw!. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Test: Stolice Województw.. Mapa województw ze stolicami Zapamiętanie samych nazw województw i ich stolic to już na pewno .Województwa i ich stolice 2016-03-20 11:43:01 stolice województw polski 2014-03-05 16:34:37 Jak dobrze znasz województwa i ich stolice 2012-10-12 21:53:50Podział terytorialny Polski zmieniał się wielokrotnie, od II wojny światowej reformy miały miejsce w 1946, 1950, 1957 i 1975 oraz obecny trójstopniowy podział administracyjny obowiązujący od 1 stycznia 1999.. Stan na 1 stycznia 2020: .. Test zawiera pytania o stolice 46 państw znajdujących się w Europie.. Obejmuje obszar o powierzchni 18 218,95 km²..

Test obejmuje stolice europejskie.

admin napisał(a): 2019-07-06 Dostałem korektę do testu o następującej treści: "Kazachstan nie leży w Europie, tylko w Azji".. Według danych z 1 stycznia 2013 województwo miało 2,52 mln mieszkańców.. Inne tryby testu.Reforma administracyjna, która weszła w życie 1 stycznia 1999, ustanowiła 16 nowych województw.Celem tej reformy było utworzenie większych regionów, które mogłyby konkurować z innymi regionami po wstąpieniu do Unii Europejskiej (zobacz: NUTS).Dotychczasowe województwa były zbyt małe, by efektywnie wykorzystywać środki finansowe.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Nazwy województw i ich stolice popularność: 710 dodał: gruberto: Geografia świata popularność: 111 dodał: nunus7: STOLICE świata popularność: 294 dodał: dawid958882: Państwa i stolice Europy popularność: 944 dodał: maciek101: Flagi państwTest z Geografii Stolice Europy.. Białoruś Mińsk 6..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt