Nabłonek rzęskowy wyściełający jajowód umożliwia

Pobierz

Nabłonek jednowarstwowy walcowaty pokrywający błonę śluzową.. B. Odżywia dzielący się zarodek.Ze względu na różne funkcje, nabłonki można podzielić na: pokrywający (okrywająco-wyściełający) - wyścieła jamy ciała i narządów, np. przewód pokarmowy, wnętrze nosa ruchowy - polega na przesuwaniu za pomocą rzęsek niepotrzebnych drobin, które dostają się do wnętrza organizmu ze środowiska zewnętrznego, na przykład z tchawicyNabłonek rzęskowy jajowodu umożliwia A. przesuwanie komórki jajowej.. Zobacz także: .Jajowód ( łac. tuba uterina, oviductus, salpinx) to przewód o długości ok. 10-12 cm, który biegnie od rogu macicy, dochodząc do jajnika.Koniec jajowodu w sąsiedztwie jajnika ma kształt lejka z wypustkami zwanymi strzępkami jajowodu; strzępki ułatwiają wprowadzanie komórki jajowej do światła jajowodu.Zadaniem jajowodów jest przeprowadzenie komórki jajowej do jamy macicy co .. nabłonek rzęskowy = ciliary epithelium +1 znaczenie.. B. Odżywia dzielący .Błona śluzowa wewnętrzna to prosty nabłonek walcowaty .. w kształcie lejka otoczona prążkami zakrywającymi jajowód koniec jajnika, a na dole którego opisujemy ujście jajowodu.. Pamiętaj, że informacje dostępne za pośrednictwem sieci Internet nie są konsultacją, opinią, ani diagnozą i nie mogą być podstawą leczenia, ponieważ poprawne rozpoznanie wymaga zbadania psa, czy kota.Plik Jajowód..

zwój rzęskowy = ciliary ganglion +1 znaczenie.

Promień największego z nich wynosi 3√15.. Podkreśl punkt, w którym prawidłowo opisano funkcję błony komórki jajowej.. B. Odżywia dzielący się zarodek.Odpowiedz.. Oblicz promienie pozostałych kół, jeśli wiadomo, że pole każdego z powstałych pierścieni jest trzykrotnie mniejsze od pola najmniejszego koła.Poznaj definicję 'nabłonek rzęskowy', wymowę, synonimy i gramatykę.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. D. wytwarzanie hormonów płciowych.. Otrzewna zatrzymuje się wokół lejka.. D. wytwarzanie hormonów płciowych.. C. rozwój zarodka.. Przeglądaj przykłady użycia 'nabłonek rzęskowy' w wielkim korpusie języka: polski.Nabłonek migawkowy, nabłonek rzęskowy, nabłonek orzęsiony - typ nabłonka, którego komórki wyposażone są w wici lub rzęski ułatwiające transport substancji po powierzchni nabłonka.. C. rozwój zarodka.. Pawilon umożliwia przechwytywanie oocytów; cebulka, która jest spuchniętą częścią i jest miejscem .Nabłonek rzęskowy dróg oddechowych Podobne tematy Choroby układu oddechowego Funkcje tkanki łącznej Nabłonek nabłonek jednowarstwowy płaski Tkanka łączna Tkanka mięśniowa Tkanka mięśniowa gładka Tkanka nabłonkowa Tkanka nerwowa Tkanki zwierzęceDokończ zdanie..

Co znaczy i jak powiedzieć "rzęskowy" po angielsku?

Podkreśl punkt, w którym prawidłowo opisano funkcję błony komórki jajowej.. Występuje na powierzchni ciała wirków, mięczaków i larw wielu typów, w jamie płaszczowej mięczaków, w szczelinach skrzelowych wielu bezkręgowców oraz w drogach oddechowych i rodnych wielu .Learn the definition of 'nabłonek rzęskowy'.. W ścianie jajowodów znajduje się też mięśniówka gładka, która pozwala im kurczyć się.. Nabłonek jednowarstwowy walcowaty tworzący in 0f7.JPG na koncie użytkownika miloszlo • folder 79 jajowód • Data dodania: 11 gru 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.rzęskowy - tłumaczenie na angielski oraz definicja.. Ułatwia wnikanie wielu plemników do wnętrza komórki jajowej.. B. wydanie na świat potomstwa.. C. rozwój zarodka.. Podkreśl punkt, w którym prawidłowo opisano funkcję błony komórki jajowej.. D. wytwarzanie hormonów płciowych.. Zgodnie z wprowadzoną przez Bolesława Krzywoustego zasadą senioratu władzę zwierzchnią w kraju miał obejmowaćStart studying Histologia - tkanka nabłonkowa.. Odpowiedzi: 4.. Ułatwia wnikanie wielu plemników do wnętrza komórki jajowej.. Funkcje W układzie oddechowym: Wychwytuje zanieczyszczenia we wdychanym powietrzu.. Ułatwia wnikanie wielu plemników do wnętrza komórki jajowej..

Expert Odpowiedzi: 1845 0 people got help.Nabłonek rzęskowy jajowodu umożliwia A. przesuwanie komórki jajowej.

Skoordynowane ruchy rzęsek przesuwające m.in. zanieczyszczenia w drogach oddechowych, a także komórki jajowe w jajowodach ssaków nazywają się falami migawkowymi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt