Trasa podróży fileasa fogga

Pobierz

Dopisz do miast nazwy państw (skorzystaj z atlasu lub internetu) 2.. Cele: - Budzenie zainteresowań poznawczych uczniów.. PLAN WYDARZEŃ 1.. Wypisz z ksiązki cytaty opisującę Fileasa Fogga.W superprodukcji Franka Coraciego "W 80 dni dookoła świata" była już galerią, w której Jackie Chan obrzucał się farbami z oprychami, którzy przeszkadzają w podróży Fileasa Fogga.Rejs wokółziemski to jeden z pomysłów na okrążenie świata.. Jakie warunki należy spełnić, aby wyjechać za granicę?. Zakład w Klubie "Reforma", że pan Fogg objedzie świat w 80 dni.. Twórcy filmu chcieli przedstawić go jako dobrodusznego szalonego naukowca, który składa swoje wynalazki z różnych urządzeń znalezionych przypadkowo w garażu.Trasa podróży Fileasa Fogga : Londyn - Paryż - Turyn - Brindisi - Suez - Bombaj - Kalkuta - Hongkong - Szanghaj - Jokohama - San Francisco - Nowy Jork - Liverpool - Londyn ( spróbuj zaznaczyć wszystkie miasta na mapie, w razie potrzeby skorzystaj z Internetu) 3.Hej!Dzisiaj postanowiłam przepisać lub inaczej skopiować moje wypracowanie.Dot.. Juliusz Verne'a - W 80 dni dookoła świata -najważniejsze wydarzenia.. poleca73% Język polski .. Gdy dama okazywała mu swą wdzięczność to zachowywał się oschle skrzętnie skrywając prawdziwe uczucia.. Był to główny bohater, bogaty dżentelmen i generalnie niezwykły człowiek, który miał jedną pasję..

Nowy służący 2.Trasa podróży Fileasa Fogga Podobne tematy.

Generał Cromarty uważał Fileasa za niezwykłego oryginała, jednak pozbawionego uczuć i przypominającego bezduszną indywidualność.1.. Możecie korzystać z połączeń lotniczych.. Ocena bohatera - samodzielna praca ucznia Lekcja druga Wybieramy się w podróż 1.. Wyjazd pana i nowego lokaja w podróż.. 2010-02-22 16:57:14Podróż Fileasa Fogga i jego służącego z relacji: Anglia-Francja Dziękuję za uwagę Etap 1-szy: Londyn-Dover c.d.. Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga 2012-01-25 15:40:39; Jakie były zmiany podróży Fileasa Fogga (80 dni dookoła świata)?. Dyskusja członków klubu "Reforma" o kradzieży w banku.. Nie przejmował się jednak niedogodnościami i przeszkodami.. Analiza podróży Fileasa Fogga pod względem piętrzących się przed nim trudności {tych przewidywalnych i nieprzewidywalnych} 2.. 2.Passepartout zostaje służącym pana Fogga.. Przed podaniem tematu pytamy uczniów, o .FILEAS FOGG J. Verne W 80 dni dookoła świata, bohater główny; podróżnik, odbył wyprawę dookoła świata.. - Zachęcanie do czytania książek podróżniczo-przygodowych.. Przygotowujesz artykuł o podróży dookoła świata.Przebieg podróży Fileasa Fogga Podobne tematy.. - wypowiedzi uczniów.. Jeśli znasz książkę (lub film) "W osiemdziesiąt dni dookoła świata", zapewne pamiętasz postać Fileasa Fogga.Był to główny bohater, bogaty dżentelmen i generalnie niezwykły człowiek, który miał jedną pasję.1..

Lekcja 4 Temat: Co zadziwiło Passepartout w podróży dookoła świata?

Adam Mickiewicz Alanowie Aleksander Dumas Andrzej Kmicic archetyp tułacza Argonauci astronomiczna zima atrakcje Szlaku Piastowskiego atrakcje turystyczne Tajlandii atrakcje turystyczne w Wieliczce.. "Wygospodarowane" w ten sposób nadwyżki powinniście wykorzystać na propozycje turystyczne: zabytki .Z Nowego jorku do Londynu, z Londynu do Wrocławia Dzień dziewiętnasty 08.06.2016.. 3.Zakład w Klubie "Reforma", że pan Fogg objedzie świat w 80 dni.. Co przesądziło o wygranej Fogga?. Na jej pokonanie macie tyle samo czasu co on.. Trasa, której pokonanie ma być próbą ustanowienia rekordu, musi mieć minimum 21 6oo mil morskich długości - czyli ponad 40 tysięcy kilometrów (długość równika wynosi 40 075 km) - musi przecinać równik i obydwa południki, nie może przebiegać przez ląd i musi zaczynać się i kończyć w tym samym punkcie.masz tu szczegółowy plan ;> 1.Przedstawienie osoby i zwyczajów pana Filipa Fogga - dżentelmena z klasą, któremu można pozazdrościć opanowania.. Uwielbiał grać w Wista.. Ocena bohatera - samodzielna praca ucznia Lekcja druga Wybieramy się w podróż 1.. W osiemdziesiąt dni dookoła świata ( fr.. Azevedo od dawna zastanawiał się, ile podobna wyprawa zajęłaby dziś, przy wykorzystaniu dostępnych obecnie, znacznie bardziej zaawansowanych .Przedstawienie osoby i zwyczajów pana Filipa Fogga - dżentelmena z klasą, któremu można pozazdrościć opanowania..

poleca82% Język polski .Podczas podróży prowadził skrupulatne zapiski.

Przyjęcie nowego lokaja - Jana Obieżyświata przez Anglika Fileasa Fogga.. O godz. 7:55.. Nigdy, ani gestem, ani słowem nie okazał żadnego wzruszenia .Powrót Fileasa Fogga, oryginalna ilustracja z pierwszego francuskiego wydania z 1872 roku.. Napisz artykuł prasowy o podróży pana Fogga ("W 80 dni dookoła świata") 2011-02-11 17:57:01; podróż pana Fogga do okoła świata.. 2.Charakterystyka Fileasa Fogga - rozwiązanie zadania.. 4.2 października - wyjazd Fogga i Passepartout z Londynu.. Na miejscu będziemy o godz. 19:45 (według lokalnego czasu).. Wtedy też przyznał się do swoich towarzyszy podróży, że ma niekiedy serce, gdy czas na to pozwala.. Lot trwa 6 godz. i 50 min.. Etapy podróży; 3 października .Powrót Fileasa Fogga, ilustracja z pierwszego francuskiego wydania z 1872 roku.. Wygląd: "(.). jest to mężczyzna około lat czterdziestu, o twarzy szlachetnej i pięknej, o wysokiej postaci, której nie szpeciła lekko już zaznaczająca się tusza, blondyn o jasnych faworytach, z czołem gładkim i szerokim, o bladej cerze i wspaniałych zębach".Trasa podróży Fileasa Fogga według mapy z I wydania powieści "W 80 dni dookoła świata" Podróż Filasa Fogga znana jest na całym świecie ale niewiele osób wie, że taką podróż już wcześniej odbył George Francis Train () jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci USA..

Zakład o możliwość odbycia podróży dookoła świata w osiemdziesiąt dni.

2 października - wyjazd Fogga i Passepartout z Londynu.. Analiza podróży Fileasa Fogga pod względem piętrzących się przed nim trudności {tych przewidywalnych i nieprzewidywalnych} 2.. Korzystacie z wyznaczonej przez niego trasy.. Kleszczu, hehe (to będzie chyba moje motto) Etap 2-gi: Calais-Paryż i dalejdo Włoch O godzinie 20:45 Fogg i Passepartout wyruszyli do Dover, skąd mieli poppłynąć promemJaka jest trasa fogga z ksiązki,,w 80 dni dookoła świata "?. 2012-02-15 17:22:30; Napisz kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga 2012-01-25 15:40:39; Napisz zawiadomienie o rozpoczęciu podróży przez Fileasa Fogga 2016-02-11 17:21:40; Jesteś dziennikarzem z czasów wyprawy Fogga.. 6.Nigdy nie ukrywał swojej fascynacji perypetiami Fileasa Fogga.. Przyjazd Anglika i lokaja do Suezu.. Adam Mickiewicz archetyp tułacza Argonauci cel wędrówki Edyp Faust Fileas Fogg funkcje motywu podróży Homer Homo viator.. 2.Podróż Fileasa Fogga: Londyn - Paryż - Turyn - Brindisi - Suez - Bombaj - Kalkuta - Hongkong - Szanghaj - Jokohama - San Francisco - Nowy Jork - Liverpool - Londyn.. Samo przemieszczanie się zajmie Wam mniej czasu.. Jakie warunki należy spełnić, aby wyjechać za granicę?. Bohater słynnej książki postanowił, w ramach zakładu, odbyć podróż dookoła świata, nie przekraczając granicy 80 dni.. - wypowiedzi uczniów.. Dzięki nim obliczał czy zyskał czas czy też stracił cenne godziny.. Z książki łatwo się domyślić, że jest to gra karciana, ale na czym polega i czy naprawdę mogła…Posts about Fileas Fogg written by Marcin.. Europa 1.Etapy podróży-3 października - pobyt z Paryżu,-4 .. Na miejscu nocleg w hotelu Leonardo Hotel London Heathrow Airport (śniadanie wliczonew cenę1.. Połączył on Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym i wyeliminował potrzebę opływania Afryki .Zadanie domowe Napisz własną ocenę Fileasa Fogga.. Co przesądziło o wygranej Fogga?. Le tour du monde en quatre-vingt jours ) to najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a , która została opublikowana po raz pierwszy w 1872 roku w cyklu Niezwykłe podróże .Mamy tu do czynienia z kolejną kinową adaptacją (poprzednią kinową wyproduko­wano w 1954 r., po niej wiele adaptacji telewizyjnych i animowanych) świetnej książki przygodowej JuliuszaWynalazki Fileasa Fogga 13 wrz 04 17:45 .. Tak szerokiej widowni spodobać się miały przede wszystkim szalone wynalazki Fogga..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt